UBEZPIECZENIA TURYSTYCZNE

Jeżeli planujesz wybrać się na urlop, wakacje czy  wypad w góry  w Polsce, w dowolnym kraju Unii Europejskiej, czy też państwie zlokalizowanym na innym kontynencie, to zawsze warto mieć prywatną polisę turystyczną.

Ubezpieczenie Narodowego Funduszu Zdrowia i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ogranicza się bowiem tylko do zapewnienia usług publicznej służby zdrowia, co często okazuje się niewystarczające.

Prywatne ubezpieczenie turystyczne zabezpiecza przed finansowymi skutkami każdego zdarzenia, jakie może mieć miejsce w czasie podróży np. kosztów akcji ratowniczych w górach, czy też pokrycia odszkodowania osobie, której wyrządziło się nieumyślną szkodę. Z tego powodu polisa turystyczna jest tak naprawdę połączeniem kilku produktów ubezpieczeniowych, takich jak: ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oraz NNW. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że szkody w czasie podróży mogą opiewać na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Tylko prywatna polisa turystyczna zapewnić może pełen komfort i  bezpieczeństwo. Korzystając z niej, można liczyć na pokrycie kosztów usług prywatnych lekarzy, wypłatę odszkodowania z tytułu ubezpieczenia NNW, czy też wsparcie całodobowej infolinii oraz tłumacza w sytuacjach kryzysowych. Ponadto zawierając polisę turystyczną, można ubezpieczyć bagaż od kradzieży oraz liczyć na wypłatę odszkodowania za odwołany lot.