UBEZPIECZENIA MAJĄTKOWE I KOMUNIKACYJNE

UBEZPIECZENIA MAJĄTKOWE

  • Ubezpieczenie mieszkania i domu – ubezpieczenie nieruchomości dotyczy domu, mieszkania lub domu w budowie. Przedmiotem ubezpieczenia mogą być również pomieszczenia przynależne (garaż, piwnica),budynki gospodarcze, zabudowania tzw. małej architektury (np. altana) oraz inne budowle znajdujące się na posesji oraz poza nią (dom letniskowy oraz nagrobek),jeśli są trwale przytwierdzone do gruntu.

 

  • Ubezpieczenia z cesją na bank – Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest dobrowolne, poza dwoma wyjątkami. Wykupienia polisy mieszkaniowej może wymagać bank przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Obowiązkowe jest również ubezpieczenie gospodarstwa rolnego wraz z budynkami, jeśli jego powierzchnia przekracza 1 h

 

  • Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym –

OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, gwarantuje rekompensatę szkód wyrządzonych osobom trzecim zarówno w domu, jak i poza nim. Sprawdź, ile kosztuje i dlaczego warto kupić polisę z tym właśnie rozszerzeniem.

 

UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE

  • Ubezpieczenia OC samochodu to najbardziej popularne majątkowe produkty ubezpieczeniowe w Polsce. Polacy chętnie kupują ubezpieczenia komunikacyjne, obejmując ochroną swoje samochody, motory i inne pojazdy.

Ubezpieczenia komunikacyjne stają się często przedmiotem dyskusji kierowców ze względu na różnice w cenach polis, a także w zakresie ochrony (z wyjątkiem OC, którego zakres jest regulowany ustawowo).

  • Ubezpieczenie OC/UAC/NNW

W drugiej kolejności wśród ubezpieczeń komunikacyjnych dużą popularnością cieszy się Autocasco, które jest już ubezpieczeniem dobrowolnym. Wśród często kupowanych ubezpieczeń komunikacyjnych znajdują się również NNW oraz Assistance.

NNW jest dobrowolnym ubezpieczeniem, obejmującym następstwa nieszczęśliwych wypadków, których skutkiem jest trwały uszczerbek na zdrowiu. Ochroną ubezpieczeniową objęty jest kierowca oraz pasażerowie pojazdu.

Przy wyborze dowolnego pakietu ubezpieczeniowego, oferujemy naszym Klientom możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), w celu zapewnienia podróżującym pełnej ochrony zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów.

  • Ubezpieczenie pojazdów w Leasingu lub kredycie

Leasing kojarzony jest przede wszystkim z atrakcyjną alternatywą dla kredytu samochodowego. Firmy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą decydują się na taką opcję, ponieważ jest bardziej korzystna niż kredytowanie zakupu.

Firma leasingowa jako właściciel pojazdu może dyktować warunki jego ubezpieczenia. Decydując się na leasing, będziesz musiał zaopatrzyć się nie tylko w obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale i dodatkowe autocasco, i to często na konkretnych, określonych przez leasingodawcę warunkach. Dlaczego? Po pierwsze, ubezpieczenie samochodu w leasingu zawierające pełny pakiet OC i AC ma zabezpieczyć przedmiot leasingu przed zniszczeniem lub stratą. Chroni to obie strony umowy – firmę leasingową przed ewentualnymi problemami z uzyskaniem odszkodowania za uszkodzenie samochodu w leasingu od użytkownika, a Ciebie przed poniesieniem dodatkowych (poza ratami) kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu. Po drugie, większość aut nabywanych w leasingu jest albo nowa albo maksymalnie kilkuletnia, co uzasadnia dodatkową ochronę.